Şems-i Tebrizi Mah. Şeref Şirin Sk. No: 5/A, Karatay/Konya
0332 351 0307
iletisim@alibabafirinkebap.com

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Ali Baba Fırın Kebap’ ın kurucusu Ali İyigökler 1943 yılında Konya’ da doğdu. 10 yaşında bu mesleğe çırak olarak başladı. Uzun bir süre mesleğin tüm inceliklerini ve disiplinini ustası sayesinde kavradı. Bununla yetinmeyen Ali Baba en iyisi olma yolunda ilerlemek için 1974 yılında kendi salonunu açtı. Bu sayede “Ali Baba Fırın Kebap” ı hizmete açtı. İşletmenin adı olan “Ali Baba” bir arkadaşının önerisi üzerine kendisine sunulmuştur. Hoşuna giden bu isimde karar kılmıştır. İşletmenin yeri eskiden avukatlar sokağı olarak ta bilinen, günümüzdeki Şems-i Tebrizi Mahallesindedir.

1974’ten günümüze titiz ve azimli bir çalışmanın sonucu olarak hem Konya hem de Konya dışında isim yaptı. Adını geniş bir çevreye duyurmuştur. Mesleğinin örnek isimlerinden olan Ali Baba, Konya Fırın Kebabını yerli ve yabancı olmak üzere pek çok kişiye en doğru şekilde temsil etmiş, onlara Konya’yı ve bu meşhur yemeği tanıtmıştır.

Ali İyigökler 70 senelik uzun çalışma temposuna, yetiştirdiği oğulları ve torunlarıyla birlikte devam etmektedir. 3 kuşağın bir arada olduğu bu işletmede öncelik daima istikrarı sağlamak olmuştur. Yarım asırdır lezzetten ve kaliteden ödün vermeden sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Şimdi Ara