Biz Kimiz?

Ali Baba Fırın Kebap Salonu’nun kurucusu Ali İyigökler 1943 yılında Konya’ da doğdu. 10 yaşında bu mesleğe çırak olarak başlayan Ali Baba uzun bir süre mesleğin tüm inceliklerini ve disiplinini ustasından öğrendi. Bununla yetinmeyen Ali Baba işinin en iyisi olma yolunda ilerlemek için 1974 yılında kendi salonunu açmaya karar verdi ve Ali Baba Fırın Kebap Salonu’ nu hizmete açtı. İşletmenin adı olan “Ali Baba” bir arkadaşının önerisi üzerine kendisine sunulmuş ve hoşuna giden bu isimde karar kılmıştır. İşletmenin yeri eskiden avukatlar sokağı olarak ta bilinen, günümüzdeki Şems-i Tebrizi Mahallesindedir.

1974’ten günümüze titiz ve azimli bir çalışmanın sonucu olarak gerek Konya gerekse Konya dışında isim yapmış ve adını geniş bir çevreye duyurmuştur. Mesleğinin örnek isimlerinden olan Ali Baba, Konya Fırın Kebabını yerli ve yabancı olmak üzere pek çok kişiye en doğru şekilde temsil etmiş, onlara Konya’yı ve bu meşhur yemeği tanıtmıştır.

Ali Baba 65 senelik uzun çalışma temposunun yanı sıra, yetiştirdiği 3 oğlu ve torunlarıyla birlikte 3 kuşağın bir arada olduğu bu işletmede, lezzetten ve kaliteden ödün vermeden siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.